Okolo Bohdanče - kronika

pochody.cz

úvodní stránka
Kronika
vznik pochodu
1.ročník
2.ročník
3.ročník
4.ročník
5.ročník
6.ročník
7.ročník
8.ročník
9.ročník
10.ročník
11.ročník
12.ročník
13.ročník
14.ročník
15.ročník
16.ročník
17.ročník
fotogalerie
ankety
charakteristiky tras

1.ročník

Start 1. ročníku byl před palírnou u rybníka.

Základní údaje

20.9.2003

Start: 6:45 - 12:00 u Palírny u rybníka v Bohdanči
Cíl: do 18:00 tamtéž
Trasy: jsou vedené na východ a jih od Bohdanče otevřené kostely byly v Třebětíně a Michalovicích
Na startu dostal každý mapku s popisem tras a sušenku.
Po dojití do cíle diplom.
- 5km: Bohdaneč, Řeplice, Šlechtín, Bohdaneč
- 10km: Bohdaneč, Řeplice, Třebětín, Kotoučov, Bohdaneč
- 15km: Bohdaneč, Řeplice,Vickovice, Michalovice, Třebětín, Kotoučov, Bohdaneč
- 20km: Bohdaneč, Řeplice, Michalovice, Třebětín, Vrbka, Bělá, Bohdaneč
- 25km: Bohdaneč, Řeplice, Michalovice, Třebětín, Vrbka, Bělá, Chlístovice, Machovice, Ostrov, Bohdaneč
- 35km: Bohdaneč, Řeplice, Michalovice, Třebětín, Vrbka, Bělá, Pavlovice, Budčice, Vlastějovice, Machovice, Ostrov, Bohdaneč

Příprava 1. ročníku zabrala opět velké množství hodin projetých na kole s mapou a tachometrem při opravování mapy a hledání cest. Mnoho času zabralo také psaní popisů tras, kreslení mapek, přípravy diplomů, značení tras, výroba a vyvěšování plakátů, shánění informací o procházených obcích a kostelech a mnoho dalších nezbytných drobností. Soudě podle reakcí účastníků se však námaha vyplatila (škoda jen nepředpokládané termínové kolize s oslavami na trati Posázavského Pacifiku, obzvlášť ve Zruči nad Sázavou a poněkud neuspokojivého plakátování v Kutné Hoře a okolí, které zajišťovali organizátoři rybářských závodů Bohdanečský trojboj, konaného společně s pochodem).
Bylo vidět, že účastníci si odnesli z procházky krásnou přírodou a zajímavými místy příjemnou únavu, nové vědomosti a někteří dokonce i novou pálenku - jistě proto, aby vydrželi zdraví do příštího ročníku.
Pět nejmladších dostalo drobné dárky pro radost a pět nejstarších 0,5l pálenky pro ještě větší radost jako pozornost.

Statistika

Počasí:

slunce na obloze i v duši

Účast:

Pochodu se zúčastnilo 57 lidí
5km - 3
10km - 30
15km - 11
20km - 1
25km - 7
35km - 5

nejstarší účastník - 75 let
nejmladší účastník - 3 roky

"Asfalt" na trasách:
5km - 100%
10km - 40%
15km - 50%
20km - 50%
25km - 48%
35km - 52%

Perličky

Bloudění

  1. Tři děvčata na trase 35km nešla podle popisu, ale nechala se zmást šipkami na silnici z pochodu Ze Zbraslavic do Zruče, což byl organizační nedostatek, kterého se příště pokusím vyvarovat.
  2. Několik účastníků si nevšimlo hůře viditelné šipky v lese za Řeplicemi a odbočili dřív (i zde už by mělo být příště značení lépe viditelné).
  3. Dva mládenci na trase 35km v zápalu hovoru přehlédli šipky ve Vickovicích a po silnici došli až do Bludova. Tím si trasu prodloužili na téměř 40km.
Snad z toho všichni, včetně rodičů, vyšli bez traumat a zachovají nám přízeň i nadále. Vždyť příště budeme bloudit jinudy a kdo by nechtěl poznat neznámé kraje?

"Příhoda z natáčení"

Z Milanovic směrem k Ostrovu je až na kopec cesta z obou stran zarostlá neprostupným křovím. Nahoře jsem položil kolo a šel se podívat na louku směrem k Machovicím, jestli by se tudy dala vést trasa. Když jsem se vracel a byl asi 15m od kola, všimnul jsem si, že v křoví jde něco velkého hnědého a říkám si:"Hele, kůň." Když jsem však udělal ještě pár kroků, abych viděl na konec křoví, s hrůzou jsem zjistil, že "kůň" čichající k mému kolu má rohy. Můj další pohled šel bleskově na místo, podle kterého se na první pohled bezpečně pozná každá kráva - a tam nebylo nic! Honem jsem ustoupil zpět za křoví a fofrem si vyhlížel dostatečně silný a vysoký strom. Když jsem ho našel, vykukoval jsem co bude býk (?) dělat. Nyní už jsem měl dost času zjistit, že je to jalovice (uf). Naštěstí mi kolo jen očichala a pokračovala dál po cestě směrem k Ostrovu.

Ohlasy

"My Kutnohoráci naprosto nemáme žádných negativních připomínek. Samou chválu na organizaci, bezvadné značení trati krásnou, nenáročnou krajinou. Ještě jednou dík i za "lihové ocenění"."